facebook-pixel Prístavná 1. Štýlové byvanie pri Dunaji
Moderné využitie energií

V projekte Prístavná 1 sme dosiahli významný míľnik v oblasti energetickej efektívnosti. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou SPP sme pre našich rezidentov zabezpečili dodávku energií prostredníctvom moderných kogeneračných jednotiek. Tieto jednotky, fungujúce na princípe kombinovanej výroby elektriny, tepla a chladu, nám umožňujú dosiahnuť až o 40% vyššiu účinnosť využitia energetických zdrojov.

alt
alt
Prvý rezidenčný projekt s kogeneráciou na Slovensku

Sme hrdí na to, že náš projekt sa stal prvým rezidenčným projektom na Slovensku, ktorý využíva túto pokročilú technológiu. Vďaka tomu sme nielenže výrazne znížili uhlíkovú stopu, ale aj zabezpečili stabilnú a nezávislú dodávku energií, čo sa prejavuje v nižších nákladoch na energie pre našich rezidentov.

Udržateľné a Komfortné Bývanie

Pre pripojenie na energetický zdroj SPP sme použili predizolované potrubie v bezkanálovom prevedení, ktoré zabezpečuje efektívne vedenie tepla a chladu medzi naším objektom a SPP. Teplo získané z kogeneračných jednotiek využívame na vykurovanie v zime a na chladenie v lete pomocou absorpčných chladičov.

Sme presvedčení, že spolupráca so SPP nám umožňuje ponúknuť našim rezidentom nielen komfortné bývanie, ale aj dlhodobé úspory na energiách a prispieva k ochrane životného prostredia. Prístavná 1 je ukážkovým príkladom moderného a udržateľného bývania v Bratislave.

alt